Neler yeni

Hayata Daha Geniş Bir Pencereden Bakmanızı Sağlayacak 7 Kişisel Gelişim Kitabı..

Dreamer

Administrator
Yönetici
Yönetici
Takipçiler
0

reputation_scoree

Kişisel gelişim kitapları günlük hayatta dilden dile dolaştığı için pek önemsenmiyor gibi anlaşılabilir fakat kişisel gelişim kitaplarını hafife almak doğru olmaz. Gerçek hayatın içinden ve uygulanabilir yöntemler sunan, bilimin desteklediği bilgileri temel alan ve bir o kadar da etkileyici olan kişisel gelişim kitaplarını sizler için listeledik.

1. Duygusal Zekâ – Daniel Goleman

Psikoloji alanına başka bir bakış açısı kazandıran Dr. Daniel Goleman Duygusal Zekâ kitabında EQ kavramının IQ’ya göre neden daha önemli olduğunu anlatıyor. Birçok eğitimcinin tercih ettiği bu kitap oldukça yerinde bir tespit yapıyor. Bireylerin duygusal zekâ düzeylerinin demokrasi ile doğrudan bağlantılı olduğu vurgulanıyor.2. Akıllı Yaşama Sanatı – Baltasar Gracian

İnsanları yüzyıllardır iş hayatı ve özel hayatlarında nasıl başarı elde edebileceği konusunda aydınlatmış bir felsefe kitabı olan Akıllı Yaşama Sanatı, İspanyol papaz Baltasar Gracian tarafından 17. yüzyılda yazıldı. Bu kitap liderlik, arkadaşlık ve duygu yönetimi gibi önemli birçok konuda insanlığa yol gösteriyor.

3. Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Satış rekorları kıran Her Şey Seninle Başlar adlı kitabın yazarı Mümin Sekman’ın iddiasına göre insanlar çaresizliği öğrenebildiğine göre başarılı olmayı da öğrenebilir. Yeni bir hayat için gerekli olan şeyin yeni bir akıl olduğunu söyleyen Mümin Sekman, rüzgârı suçlamayı bırakıp yelkenleri kullanmayı öğrenmek gerektiğini vurguluyor.

4. 59 Saniye – Richard Wiseman

Kimsenin dilinden düşmeyen kişisel gelişim kitaplarından ve onların içindeki basmakalıp sözlerden sıkıldıysanız size adeta bir doktorun reçetesi gibi gelecek 59 Saniye adlı kitabı okumalısınız. Tamamen bilimsel araştırmalara göre yazılan bu kitap yoğun çalışan zeki insanlar için mükemmel bir tercih olur.5. İnsan Mühendisliği – Nüvit Osmay

Artık Türkiye’nin bir klasiği haline gelmiş olan İnsan Mühendisliği, oldukça zengin içeriğine bakıldığında en çok alıntı yapılan eserlerden de bir tanesi denilebilir. Türkçeye kazandırdığı modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim uygulamaları bu kitabı özel kılan en büyük özelliklerinden. Ayrıca kitabın yazarı Nüvit Osmay’ın modern başarı kültürünün Türkiye’deki üreticilerinden biri olduğunu da eklemek gerekir.

6. Yaşam Koçum Aristo – Jules Evans

Aristo, Sokrates, Platon gibi filozofların yaşadığı döneme gidip tüm gün bu yaşam ustalarından ders aldığınızı hayal edin. Günümüzde kişisel gelişim adı altında tartışılan birçok konu o zamanlarda da büyük filozoflar tarafından tartışılıyordu. Kişisel gelişimi bir yaşam sanatı olarak ele alan bu kitabı okuduğunuzda ufkunuz açılacak.

7. İyi Hissetmek – David Burns

Psikiyatrist David Burns, hayata daha olumlu bakmanızı sağlamak için duygularınızı harekete geçirecek bilimsel olarak test edilmiş teknikler sunuyor. Suçluluk duygusuyla ve hiçbir şey yapmama hissiyle başa çıkacak, onaylanma bağımlılığından kurtararak özgüven artıracak bu kitap son derece önemli bir kaynak.
 

Giriş yap