Neler yeni

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken 7 Belgesel

Dreamer

Administrator
Yönetici
Yönetici
Takipçiler
0

reputation_scoree

Print The Legend (2014)

Vizyonunuzu bir sonraki büyük adıma dönüştürün.



Bir Netflix belgeseli olan "Print The Legend” izleyicileri 3D yazıcı endüstrisinin iç dünyasına götürüyor. Ayakkabıdan insan organlarına kadar pek çok şey üreten MakerBot ve Formlabs gibi genç firmaların bir sonraki teknoloji devi olmak için nasıl yarıştıklarına şahit oluyoruz.



Jiro Dreams of Sushi (2011)

Mükemmeli istiyorsan kendini adamalısın.



Jiro Dreams of Sushi, bir Tokyo ofis binasının giriş katında 3 Michelin yıldızlı, dünyaca ünlü restoranı Sukiyabashi Jiro’da yorulmaksızın çalışan, yıllarını suşiye vermiş 85 yaşındaki suşi ustası Jiro Ono’nun azim ve tutku dolu hikayesini anlatıyor.



WePopUp (2014)

Dünya markaları neden sizinle çalışsın?



Facebook, Coca Cola gibi firmalarla çalışırken tek bir seneye 27 proje, 15 şehir, 3 kıta sığdırmak... WePopUp, çalışmanın yeni biçimlerinin de bulunabileceğini ispatlayan, takım çalışmasıyla sektördeki statükoya meydan okuyan, aynı rüyayı paylaşan ve bunu gerçekleştiren, yaratıcı süreçlerde firmalara danışmanlık veren 6 gencin ilham verici öyküsünü anlatıyor.



Standing in the Shadows of Motown (2002)

Başarının ardındaki gizli kahramanlar...



1959 yılında Berry Gordy Jr. yeni kurduğu plak şirketinin üreteceği şarkılar için Detroit blues ve jazz sahnesinin en yetenekli müzisyenlerini bir araya getirdi. 14 yıldan fazla bir sürede bu müzisyenler Detroit sahnesinde üretilen her hit parçanın kalbinde yer aldılar ve Beach Boys’dan Rolling Stones’a, Elvis Presley’den Beatles’a kadar pek çok efsane grup ve müzisyenin arkasında, bir numara olmuş pek çok şarkıda çaldılar. Kendilerine “The Funk Brothers” diyen ve popüler müzik tarihinin en büyük hit makineleri haline geldiler. Standing in the Shadows of Motown'da 41 yıl sonra bir araya gelen efsane müzisyenlerin unutulmaz hikayesine şahit oluyoruz.



Beer Wars (2009)

Kalite daima kazanır.



Beer Wars, statükoyu sorgulayan ve inovatif biralar üreten küçük ve bağımsız bira yapımcılarının Becks gibi bira devlerine nasıl meydan okuduğunu, Sam ve Rhonda'nın girişim macerası üzerinden anlatıyor.



E-Dreams (2001)

Şahane fikir, yanlış zaman!



Atıştırmalıklardan video kasetlere pek çok ürünü yarım saat içinde teslim etmeyi taahhüt eden bir internet girişimi olan Kozmo.com başladıktan bir yıl sonra 10 çalışandan 3.000 çalışana ulaştı ve 11 şehirde faaliyet göstermeye başladı. Şimdiye kadar görülmemiş bir büyüme göstererek Starbucks ve Amazon’un dikkatini çekti. Edreams'de iki girişimcinin sonu iflasla biten hikayesini ve hızla büyüyen bir girişimin yükselişi ve çöküşünü izliyoruz.



The Startup Kids (2013)

Girişimci ruh engellenemez.



The Startup Kids, ABD ve Avrupa’daki genç internet girişimcileri hakkında bir belgesel. Belgeselde Vimeo, Soundcloud, Kiip, InDinero, DropBox, Foodspottting ve daha pek çok firmanın kurucuları girişimci olma maceralarını anlatıyor.
 

Giriş yap